Paulo Coelho

Paulo Coelho se narodil 24. srpna 1947 v brazilském městě Rio de Janeiro. Je známý brazilský spisovatel, textař, dramatik, novinář a scenárista. Jako spisovatel se nejvíce zapsal do paměti čtenářů díly Alchymista a Poutník-Mágův deník.

Jeho rodiče nebyli naklonění tomu, aby se z něj stal spisovatel. V mládí experimentoval s drogami, několikrát byl poslán do psychiatrické léčebny. V 80. letech vykonal Svatojakubskou cestu do poutního města do Santiaga de Compostela 
a stal se katolíkem. Je nositelem řady ocenění, z nichž jmenujme Řád umění a literatury z roku 1995. V následujícím roce se stal zvláštním poradcem programu UNESCO pro duchovní sbližování 
a mezikulturní dialog.

Život je někdy velmi skoupý, uplynou dny, týdny, měsíce a roky, aniž člověk zažije něco nového. Ale pak se otevřou dveře a dovnitř se vřítí lavina. V jednu chvíli nemáte nic, a najednou máte víc, než dokážete přijmout.

— Paulo Coelho

Co záleží na strachu z odmítnutí, na odkládání nějakého činu na jindy, když nejdůležitější ze všeho je žít naplno a s radostí? Teď jsem zavřený v rakvi a je příliš pozdě vrátit se zpátky a prokazovat odvahu, kterou jsem neměl.

— Paulo Coelho

Člověk miluje, protože miluje. Není k tomu žádný důvod.

— Paulo Coelho

Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit.

— Paulo Coelho

Odvaha je strach, který se modlí.

— Paulo Coelho

Lidé poznají velice brzy, proč mají žít

— Paulo Coelho

Každý člověk na Zemi, bez ohledu na to, co dělá, hraje vždycky hlavní roli v Historii světa. A obvykle o tom neví.

— Paulo Coelho

Bojíme se jenom, že ztratíme to, co máme. Ten strach ale přejde, když pochopíme, že náš příběh a příběh světa psala táž Ruka.

— Paulo Coelho

Buď jako gejzír, který překypuje, ne jako kašna, která jen zadržuje vodu.

— Paulo Coelho

Celé město se může přestěhovat, ale studna ne. Milenci se potkají, uhasí žízeň, založí rodinu a vychovají děti tam, kde je studna. Ale když se jeden z nich rozhodne odejít, studna nemůže jít s ním. A láska, i když je stejně čirá, jako ta voda ve studni, tam zůstane také.

— Paulo Coelho

Jednoho dne se probudíš a zjistíš, že už ti nezůstal žádný čas na to, abys dělal věci, které jsi vždycky chtěl dělat. Dělej je TEĎ.

— Paulo Coelho

Tam, kde je tvůj poklad, bude i tvé srdce.

— Paulo Coelho

Jsou okamžiky, kdy stojí za to podstupovat riziko a dělat šílené věci.

— Paulo Coelho

Když říkáte "ANO" ostatním, ujistěte se, že neříkáte "NE" sami sobě.

— Paulo Coelho

Nejtemnější chvíle nastává vždy před úsvitem.

— Paulo Coelho

Když začnete slibovat, co ještě nemáte, přestanete o to usilovat.